Idegen nyelvi verseny Balatonfűzfőn

A Veszprémi SZC Öveges József Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma április 12-én immár 15. alkalommal hirdette meg a hagyományossá vált Öveges Idegen Nyelvi Versenyt angol és német nyelvből szakgimnáziumi tanulók számára. A nagyfokú érdeklődést jelzi, hogy idén 143 nevezés érkezett, 47 tanulót a II. és 96 tanulót az I. kategóriában neveztek Veszprém megye, Székesfehérvár és Siófok szakgimnáziumai. Nyelvi megoszlás szerint 82 fő angol és 61 fő német nyelvből versenyzett. Iskolánkat 11-en képviseltük, 6 tanuló angol, 5 tanuló német nyelvből. A nap folyamán 2 írásbeli fordulón (hallás utáni értés, olvasott szöveg értése és nyelvhelyesség) és egy szóbeli fordulón (képleírás, szituáció) adtunk számot tudásunkról.

Az eredményhirdetésen örülhettünk Közgázos diáktársaink sikerének, hiszen Rajnai Adél (11/C) 1. helyezést ért el kategóriájában angol nyelvből. Tóth Anna Petra (9/NY) 2. helyezést ért el kategóriájában, szintén angol nyelvből. Gratulálunk!

Iskolánkat az alábbi tanulók képviselték:

 1. Mesterházi Ádám (9/A), angol nyelv

Felkészítő tanára: Tóthné Pál Gabriella

 1. Keresztes Dávid (9/A), angol nyelv

Felkészítő tanára: Tóthné Pál Gabriella

 1. Bátor Botond Hunor (9/A), angol nyelv

Felkészítő tanára: Tóthné Pál Gabriella

 1. Tóth Anna Petra (9/NY), angol nyelv

Felkészítő tanárok: Németh Éva Zita, Csatári-Fodor Zsanett

 1. Bartha Nikolett (11/A), angol nyelv

Felkészítő tanára: Csatári- Fodor Zsanett

 1. Rajnai Adél (11/C), angol nyelv

Felkészítő tanára: Tóthné Pál Gabriella

 1. Török Eszter (10/A), német nyelv

Felkészítő tanára: Horváth Erzsébet

 1. Borbély Valentina (10/A), német nyelv

Felkészítő tanára: Horváth Erzsébet

 1. Kolonics Gerda (11/B), német nyelv

Felkészítő tanára: Czobor Andrea

 1. Bogdán Klaudia (11/B), német nyelv

Felkészítő tanára: Czobor Andrea

 1. Nyári Hajnalka (11/C) német nyelv

Felkészítő tanára: Czobor Andrea

 

                                                                                                          Bartha Nikolett

                                                                                                                  11/A

 

 

 

Régi honlap